Zaloguj się

Podaj swój login i hasło aby się zalogować

Nie mam konta
Zapomniałem hasło

Nowe konto w ABFitness

Dane do logowania
Dane kontaktowe
Dane adresowe
Dane firmowe
Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin sklepu www.abfitness.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę AB TUNUNG w celu umożliwienia realizacji zakupów dokonywanych w sklepie internetowym www.abfitness.pl, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późn.zm). Administratorem Danych Osobowych jest firma AB TUNING Tomasz Bródka, z siedzibą w Knurowie 44-190 ul.E.Plater z nr.REGON 276711490. Oświadczam, że zostałem poinformowany/ poinformowana, iż podanie moich danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz, że przysługuje mi prawo do wglądu, korekty, usunięcia oraz kontroli swoich danych osobowych. Jestem świadomy/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych ze zbioru danych klientów sklepu www.abfitness.pl należącego do firmy AB TUNING.z równoczesnym zaprzestaniem ich przetwarzania. Informujemy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jego brak uniemożliwia złożenie zamówienia lub rejestrację konta. Klient posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania, jak również możliwość zgłoszenia żądania ich usunięcia. Administratorem Danych Osobowych dla strony www.abfitness.pl jest AB TUNING Tomasz Bródka. Zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności

Przypomnij hasło

Dane do logowania
 

Witamy na naszym blogu

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać cz.2

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać cz.2

Co może być idealnym sprzętem odchudzającym?

W poprzednim artykule Jaki wybrać sprzęt do ćwiczeń cz.1 poznaliśmy kilka ważnych kwestii nad którymi warto się zastanowić przed zakupem sprzętu treningowego. Być może okazało się, że orbitrek nie jest dla Ciebie idealnym sprzętem. Jeśli nie orbtrek to co? Poznaj inne skuteczne sprzęty do ćwiczeń odchydzających.

Rower treningowy to niedoceniana alternatywa przy panującej modzie na orbitreki. A szkoda, bo to właśnie rower treningowy jest polecanym osobom, które mają problemy ze stawami, mają nadwagę i dopiero zaczynają ćwiczyć. To doskonały przyrząd, dzięki któremu spalisz tkankę tłuszczową, wzmocnisz mięśnie, poprawisz krążenie. To co ważne – jest polecany szczególnie osobom, które mają problemy z kolanami oraz dla seniorów. Jeśli dodatkowo  doskwiera  Ci kręgosłup to rower poziomy (z oparciem) może okazać się jeszcze lepszym rozwiązaniem. Na każdym rowerze treningowym lepiej zadbasz o kolana i co ważne łatwiej się na nim ćwiczy niż na orbitreku. W czasie ćwiczeń mozna spokojnie oglądać ulubiony serial (plus dla leniuszków, i nie ma problemu z motywacją). Jeśli trudno ci się zmobilizować do regularnego wysiłku i nigdy nie ćwiczyłeś to niech cię nie kusi modny ale wymagający orbitrek, zacznij od porządnego rowerka stacjonarnego. Polecane przez nas rowerki mają sprawdzone układy korbowe, które sprawiają że ćwiczenia nie są uciążliwe (no chyba że ustawisz duży opór :)

Jeśli lubisz być w ruch, nie przepadasz za ćwiczeniami wyłącznie na siedząco i czujesz w sobie moc spróbuj jazdy na rowerze spinningowym. Na tym sprzęcie do intensywnych ćwiczeń spalisz najwięcej kalorii. Tu możliwy jest prawdziwy ogiń. Doskonała regulacja siodełka i kierownicy pozwala dopasować ten rodzaj sprzętu do wzrostu każdemu użytkownikowi (sprawdź spinning rower jak ustawić TUTAJ, jest to bardzo ważne jeśli dbasz o kręgosłup) warto dodać, że są to sprzęty niezawodne i  wytrzymalsze od orbitreków w podobnej grupie cenowej. Obserwując ćwiczących na zajęciach spinningowych trzeba przyznać, że nawet osoby z "dodatkowym bagarzem z przodu" świetnie dają sobie radę :)

Wioślarz jest urządzeniem podobnym pod względem efektywności spalania kalorii do rowerka spinningowego pod warunkiem że dajesz z siebie wszystko. Jako jeden z niewielu przyrządów, pomaga ci przy pracy nad większością mięśni w Twoim ciele jednocześnie: męśni grzbietu, poprzez mięśnie brzucha, aż po łydki. Wioślarz jest również bardzo bezpieczny dla ćwiczącego, gdyż prawie w ogóle nie obciąża stawów ( pod warunkiem stosowania prawidłowej technik, sprawdź jak ćwiczyć na wioślarzuTUTAJ ). Ćwiczenia na tej maszynie potrafią porządnie zmęczyć i mogą stanowić spore wyzwanie – w zależności od intensywności i częstotliwości. Przy regularnych treningach pierwsze efekty są widoczne już po dwóch tygodniach! Jeżeli masz mało czasu na treningi, a chcesz osiągnąć błyskawiczne efekty, kolosalnie poprawić kondycję, widocznie schudnąć, a także dzięki treningowi odpocząć po stresującym dniu – wioślarz to doskonały pomysł dla Ciebie. Długość szyny we wioślarzach z cięgnem linowym pozwala na treningi każdemu niezależnie od wzrostu. A jak z wagą użytkownika? Nasze testy pokazał, że użykownicy z masą ciała ok.120 kg potrzebują sprzętu wytrzymałego i conajmniej z gwarancją LC.

Bieżnia elektryczna to najczęściej wybierany sprzęt treningowy do domu na całym świecie (poza Polską, która w tej kwesti należy do wyjątków). Jak to -zapytasz- przecież bieżnia obciąża stawy? Rzeczywiście bieganie po sztywej nawieżchni np:chodniku czy ulicy bardziej obciąża stawy niż jazda rowerem lub orbitrekiem. Dlaczego więc bieżnia jest tak chętnie wybierana jako podstawowy sprzet do ćwiczeń w domu?Po prostu łatwo się na niej ćwiczy, szybko widać efekty, więc łatwiej też o motywację. Chodzenie na amortyzowanej bieżni jest ćwiczeniem na pewno łatwiejszym do wykonania niż ruch na orbitrku. Nie raz przekonali się o tym nasi klienci (z masą ciała bliską 150 kg). Chodzenie jest przecież najbardziej naturalną formą ruch. Oczywiście do treningów na bieżni należy podejść odpowiedzialnie i z głową. Nie zaczynamy od biegania, bo skończy się kontuzją. Treningi rozpoczynamy w kolejności: marsz, marsz/trucht (naprzemiennie), marszobiegi, oczywiście odpowiednio rozlożonym w czasie. Kiedy możesz zacząć biegać? Najlepiej sprawdzić i skonsultować stan zdrowia u swojego lekarza.

PODSUMOWUJĄC

  • Jesteś do tej pory nie ćwiczyłeś lub było to bardzo dawno temu, jesteś typem kanapowca z nadwagą, nie lubisz sie przemęczać proponujemy wybrać rowerek treningowy poziomy lub bieżnię do chodzenia.
  • Jeśli jesteś początkującym w ćwiczeniach seniorem z nadwagą, problemami kolan możesz pomyśleć o rowerku treningowym poziomym (z oparciem) a jeśli dodatkowo masz problemy z miednicą zapytaj lekarza o możliwość ćwiczeń na rowerku treningowym pionowym lub możliwości chodzenia na bieżni.
  • Jeśli jesteś seniorem aktywnym, regularnie ćwiczącym sprawdź rowerek treningowy lub bieżnię do chodzenia albo bardziej wymagającą maszynę eliptyczną.
  • Jeśli jesteś w kwiecie wieku, do tej pory nie ćwiczyłeś ale czujesz, że masz moc to możesz wybrać każdy ze wspomnianych wyżej sprzętów.
  • Każdemu niezależnie od wieku, wagi i kondycji zalecamy na początek treningi z kontrolą pulsu. Jeśli masz nawet najmniejsze wątpliwości co do swojego stanu zdrowia lub odczuwasz podczas ćwiczeń dolegliwośći skontaktuj się ze specjaistą lub lekarzem

***

Zobacz też (podobne wpisy)
Jak zacząć ćwiczyć?
Jak biegać na bieżni elektrycznej?
​Bieganie a odchudzanie 
Plan treningowy
J
akie tętno przy trenigu
T
rening idealny dla początkujących