Zaloguj się

Podaj swój login i hasło aby się zalogować

Nie mam konta
Zapomniałem hasło

Nowe konto w ABFitness

Dane do logowania
Dane kontaktowe
Dane adresowe
Dane firmowe
Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin sklepu www.abfitness.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę AB TUNUNG w celu umożliwienia realizacji zakupów dokonywanych w sklepie internetowym www.abfitness.pl, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późn.zm). Administratorem Danych Osobowych jest firma AB TUNING Tomasz Bródka, z siedzibą w Knurowie 44-190 ul.E.Plater z nr.REGON 276711490. Oświadczam, że zostałem poinformowany/ poinformowana, iż podanie moich danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz, że przysługuje mi prawo do wglądu, korekty, usunięcia oraz kontroli swoich danych osobowych. Jestem świadomy/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych ze zbioru danych klientów sklepu www.abfitness.pl należącego do firmy AB TUNING.z równoczesnym zaprzestaniem ich przetwarzania. Informujemy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jego brak uniemożliwia złożenie zamówienia lub rejestrację konta. Klient posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania, jak również możliwość zgłoszenia żądania ich usunięcia. Administratorem Danych Osobowych dla strony www.abfitness.pl jest AB TUNING Tomasz Bródka. Zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności

Przypomnij hasło

Dane do logowania
 

Witamy na naszym blogu

Nowy rok - nowy Ty

Nowy rok - nowy Ty

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Czy postanowienia noworoczne maja sens? Niestety statystyki pokazują, że bardzo mały procent ludzi je realizuje. Co zatem? Przecież lubimy planować zmiany, obiecywać sobie, że będę się odchudzać, zdrowo odżywiać, zacznę ćwiczyć, rzucę palenie, znajdę czas dla bliskich itp. Początkowy optymizm i chęć do działania z każdym tygodniem stają się wspomnieniem, a zmian na lepsze bark. Przychodzi koniec roku i pojawia się uczucie porażki i frustracja. Jak tego uniknąć?

Wyznacz cele !

 • Zastanów się co jest w tym roku dla Ciebie najważniejsze?
 • Wybierz 2 lub 3 cele do zrealizowania w ciągu roku
 • Połowa ludzi myśli co roku o systematycznej aktywności: ZACZNĘ ĆWICZYĆ! Druga połowa mówi SCHUDNĘ! Dlatego tutaj dla ułatwienia skupimy się na tych celach.
 • Cele sformułuj konkretnie i w pozytywnym brzmieniu np.: nie pisz „zacznę biegać” lub „schudnę do końca roku” tylko „będę biegał 3 razy w tygodniu po 30 min” lub „schudnę 10 kg do końca roku”
 • Zapisz swoje cele w kalendarzu z datą realizacji.
 • Pamiętaj, że cel ma być ambitny, ale realny. Jeśli masz problem z obiektywną oceną swoich możliwości poproś o pomoc np.: trenera.

Aby zwiększyć swoje szanse na sukces dokładnie wszystko rozplanuj.

 • Zapisz jak chcesz osiągnąć dany cel. Co zrobisz, żeby osiągnąć sukces?
  - Jeśli np: twoim celem jest ubytek wagi to zastanów się, ile chciałabyś schudnąć.
  - Następnie policz minimalny czas, który jest potrzebny do osiągnięcia wymarzonej wagi - pamiętaj, że aby uniknąć efektu jo - jo tygodniowo powinnaś chudnąć max 1 kg.
  - Zapisuj wszystko co jesz przez tydzień i następnie przeanalizuj jakie jest twoje zapotrzebowanie energetyczne i czy odżywiasz sie właściwie.
  - Możesz skorzystać z porady dietetyka lub trenera personalnego.
  - Połącz dobrze zbilansowaną dietę z aktywnością fizyczną.
  - Zaplanuj dni przeznaczone na ćwiczenia w domu, na siłowni, w klubie lub wyjścia na basen.
  - Kup karnet, umów się z trenerem, dołącz do grupy na FB lub wyzwania.
   
 • Podziel realizację planów na kroki i etap o krótszym terminie realizacji. Jeśli będziesz się przykładać do pracy nad celem to szybko zobaczysz pierwsze efekty, które dodadzą ci chęci do dalszych starań.
   
 • Weryfikuj swoje cele w trakcie roku. Jeśli okazało się po kilku miesiącach, że do sukcesu daleka droga zmodyfikuj swój cel. Może twój cel był zbyt ambitny. Ważny jest progres, więc nawet mniejszy sukces się liczy!
   
 • Motywuj się. Jeśli masz motywatora w postaci partnera treningowego (koleżanka, kolega) lub sprzęt do ćwiczeń w domu to będzie ci łatwiej wytrwać i kształtować pozytywne nawyki. Twój umysł musi przestawić się na pozytywne myślenie o celu. Stale się rozwijaj, szukaj informacji jak osiągnąć ten cel, inspiruj się. Pomaga czytanie książek, blogów, otaczanie się tematem. Możesz na lodówce powiesić zdjęcie, które cię motywuje albo teksty motywacyjne, porozkładaj czasopisma o tej tematyce- częściej po nie sięgniesz - to naprawdę pomaga.
   
 • Jeśli widzisz, że brakuje ci czasu na codzienne treningi w klubie czy siłowni, wprowadzaj zmiany: wstań wcześnie i zrób zestaw ćwiczeń w domu.
   
 • Pomyśl o domowej siłowni. Nasze doświadczenie pokazuje, że świetną motywacją jest wydzielenie przestrzeni na domową siłownię. Oszczędzasz czas na dojazdy, czekanie na wolny sprzęt i ogarnięcie się po treningu, takie wyjście to 2-3 godziny. Jeśli nie masz możliwości na stworzenie idealnie dobranego zestawu sprzętów treningowych wystarczy wybrać jeden sprzęt kardio i kilka akcesorii (podstawa to mata i hantle lub gumy). Uwierz mi, nie ma lepszej motywacji, niż drażniący widok stojącej w pokoju bieżni, orbitreka lub rowerka. Jeśli wybierasz swój wymarzony model sprzętu do ćwiczeń postaw na sprawdzone marki. Sprawdź naszą ofertę na niezawodne orbitreki SPIRIT, nowoczesne bieżnie Lifespan czy mocne wioślarze Infiniti. No i brak wymówek "że za ślisko na bieganie, no i ten smog."

Kiedy wyznaczysz plan działania, zacznij działać od razu. Każdy dzień jest dobry na rozpoczęcie pozytywnych zmian. Bądź elastyczny i poddawaj się jeśli pojawią się przeszkody! Jeśli coś uniemożliwi ci osiągniecie celu np: kontuzja, dostosuj się do nowych okoliczności i wprowadź zmiany. Ja założyłam sobie kilka miesięcy temu, że będę biegać 10K. Po dwóch tygodniach przypadkowo złamałam palec w nodze i koniec z bieganiem. Żeby nie wypaść z treningów zmieniłam ćwiczenia na te które mogłam wykonywać na leżąco lub siedząco. Celu nie osiągnęłam, ale zyskałam ładniejszy brzuch i wymodelowałam górne partie :)

Pamiętaj: Liczy się pozytywne nastawienie i determinacja. Im trudniejszy cel, tym większa satysfakcja z jego osiągnięcia, a więc do dzieła!

***

Zobacz też (podobne wpisy)

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?
Jak zacząć ćwiczyć?
Jak biegać na bieżni elektrycznej?
​Bieganie a odchudzanie 
Plan treningowy
J
akie tętno przy trenigu
T
rening idealny dla początkujących