Zaloguj się

Podaj swój login i hasło aby się zalogować

Nie mam konta
Zapomniałem hasło

Nowe konto w ABFitness

Dane do logowania
Dane kontaktowe
Dane adresowe
Dane firmowe
Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin sklepu www.abfitness.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę AB TUNUNG w celu umożliwienia realizacji zakupów dokonywanych w sklepie internetowym www.abfitness.pl, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późn.zm). Administratorem Danych Osobowych jest firma AB TUNING Tomasz Bródka, z siedzibą w Knurowie 44-190 ul.E.Plater z nr.REGON 276711490. Oświadczam, że zostałem poinformowany/ poinformowana, iż podanie moich danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz, że przysługuje mi prawo do wglądu, korekty, usunięcia oraz kontroli swoich danych osobowych. Jestem świadomy/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych ze zbioru danych klientów sklepu www.abfitness.pl należącego do firmy AB TUNING.z równoczesnym zaprzestaniem ich przetwarzania. Informujemy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jego brak uniemożliwia złożenie zamówienia lub rejestrację konta. Klient posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania, jak również możliwość zgłoszenia żądania ich usunięcia. Administratorem Danych Osobowych dla strony www.abfitness.pl jest AB TUNING Tomasz Bródka. Zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności

Przypomnij hasło

Dane do logowania
 

Witamy na naszym blogu

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać cz.1

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać cz.1

Czy orbitrek jest najlepszy do odchudzania?

Chcesz schudnąć i dobrze wiesz, że powinieneś ćwiczyć. Nie masz czasu ani ochoty na treningi w klubie fitness, bo przecież możesz ćwiczyć w domu i rozglądasz się za sprzętem, który ma Ci to ułatwić. Pierwsza myśl na która wpadasz to: kupię orbitrek, zachwalany jest przez wszystkich, to pogromca kalorii, nie obciąża stawów i angażuje do pracy prawie wszystkie mięśnie.

Wow !!! To dla mnie.
Czy na pewno? 

Jeśli czujesz, że z roku na rok Twoja formą spada, za to waga rośnie. Czujesz, że dodatkowe kilogramy kochanego ciałka zaczynają Ci przeszkadzać. Dojrzałeś do myśli, że coś z tym trzeba zrobić!  Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, wybierając swojego super pomocnika do ćwiczeń w domu.

Twoje parametry i możliwości: waga, wzrost, wiek, aktualna kondycja, ewentualne przeciwskazania.

  • Waga użytkownika jest głównym wyznacznikiem wpływającym na wybór sprzętu. Jeśli oscyluje w okolicach 100kg i więcej to potencjalnemu ćwiczącemu zawęża się pole wyboru. Oczywiście mamy w ofercie orbitreki, które są przeznaczone dla użytkowników ważących 150, nawet 170 kg. Problem polega na tym, że osoba ważąca ok.150 kg nie jest w stanie ćwiczyć na maszynie eliptycznej już o orbitreku nie wspominając. Już ważąc ok.120 kg trzeba mieć naprawdę niezłą kondycję, aby zrobić trening powyżej 10 minut i dużo samozaparcia oraz motywacji aby wytrwać w treningach.
  • Wzrost ćwiczącego, należy wziąć  pod uwagę budowę trenażera: długość ruchomych uchwytów, wysokość kolumny z monitorem i długość kroku, która jeśli jest za mała to spowoduje większe obciążenie stawów i szybsze zmęczenie. Osoby mające 160-180 cm wzrostu komfortowo będą ćwiczyć na każdym sprzęcie czy to z krokiem 40, 46 czy 50 cm. Mniejszy wybór mają osoby wysokie powyżej 185 cm u nich zdarza się, że konstrukcja orbitreka/maszyny eliptycznej wymusi nieprawidłową postawę ciała tzn. ćwiczący jest zgarbiony, pochylony głównie z powodu zbyt krótkich uchwytów ruchomych. Jeśli nie masz możliwości osobiście sprawdzić orbitrek przed zakupem, skontaktuj się z naszym doradcą (tel:570 711 081) i dopytaj o najlepszy model orbitreka dla siebie.
  • Wiek nie gra roli jeśli jesteś zdrowy, wysportowany i pełen energii. Chyba takie osoby są brane pod uwagę kiedy czytam poradniki jaki wybrać sprzęt do domu i o tym, że orbitrek jest idealny dla każdego :(  Jeśli jesteś aktywnym  seniorem,  regularnie uprawiasz sport  i nie masz przeciwskazań zdrowotnych to orbitrek może dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
  • Jeśli Twoja aktualna kondycja pozostawia wiele do życzenia i dodatkowo z powodu chorób masz pewne ograniczenia to zastanów się, czy orbitrek jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Niestety prawda jest taka, że aby wytrwać w treningach na orbitreku i nie nabawić się kontuzji, trzeba mieć już wypracowana odpowiednią kondycję. Orbitrek jest dla osób aktywnie ćwiczących lub przyzwyczajonych do intensywnego ruch. Możesz próbować zbudować formę na orbitreku, ale może się okazać, że zajmie Ci to bardzo dużo czasu i co najgorsze stracisz motywacje a twój eliptyk stanie się wieszakiem na pranie.

Nie chcemy Cię zniechęcać do zakupu orbitreka lub maszyny eliptycznej. To świetne rozwiązanie, ale niestety nie dla każdego. Producenci tworzą całą gamę fantastycznych sprzętów do ćwiczeń w domu, wwłaśnie po to, żeby każdy mógł dopasować dla siebie ten idealny. Warto się zastanowić, popróbować (np: odwiedzając na Salon Sprzętu Fitness w Rybniku) i nie ulegać tylko modzie.
Pomagając wybrać sprzęt do ćwiczeń klientom na naszym salonie w Rybniku zauważamy, że 90% osób nas odwiedzających przychodzi kupić orbitrek. Po rozmowie i próbach ćwiczeń na tym sprzęcie okazuje się, że tylko ok.50% klientów komfortowo się na nim czuje.

Dlatego jeśli jesteś osobą z nadwagą, prowadzącą do tej pory głównie siedzącym tryb życia i chcesz dopiero zacząć ćwiczenia, sprawdź inne skuteczne sprzęty treningowe, bo może się okazać, że będą dla ciebie lepszym strzałem w dziesiątkę

Przeczytaj kolejny artykuł --- Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać cz.2

***

Zobacz też (podobne wpisy)
Jak zacząć ćwiczyć?
Jak biegać na bieżni elektrycznej?
​Bieganie a odchudzanie 
Plan treningowy
J
akie tętno przy trenigu
T
rening idealny dla początkujących