Zaloguj się

Podaj swój login i hasło aby się zalogować

Nie mam konta
Zapomniałem hasło

Nowe konto w ABFitness

Dane do logowania
Dane kontaktowe
Dane adresowe
Dane firmowe
Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin sklepu www.abfitness.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę AB TUNUNG w celu umożliwienia realizacji zakupów dokonywanych w sklepie internetowym www.abfitness.pl, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późn.zm). Administratorem Danych Osobowych jest firma AB TUNING Tomasz Bródka, z siedzibą w Knurowie 44-190 ul.E.Plater z nr.REGON 276711490. Oświadczam, że zostałem poinformowany/ poinformowana, iż podanie moich danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz, że przysługuje mi prawo do wglądu, korekty, usunięcia oraz kontroli swoich danych osobowych. Jestem świadomy/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych ze zbioru danych klientów sklepu www.abfitness.pl należącego do firmy AB TUNING.z równoczesnym zaprzestaniem ich przetwarzania. Informujemy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jego brak uniemożliwia złożenie zamówienia lub rejestrację konta. Klient posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania, jak również możliwość zgłoszenia żądania ich usunięcia. Administratorem Danych Osobowych dla strony www.abfitness.pl jest AB TUNING Tomasz Bródka. Zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności

Przypomnij hasło

Dane do logowania
 

Witamy na naszym blogu

Kupujemy orbitrek

Kupujemy orbitrek

Jak wybrać orbitrek, uniwersalne urządzenie do ćwiczeń dla każdego.

Orbitrek, eliptyk, crosstrainer, czy maszyna eliptyczna to wszystko są sprzęty do najbardziej wszechstronnego i bezpiecznego treningu. Dzięki temu, że angażuje większość partii mięśni naszego ciała uznawany jest za uniwersalne urządzenie treningowe, służące poprawie kondycji fizycznej i umożliwiające osiągnięcie wymażonej sylwetki.

Jeśli chcesz zdecydować się na zakup konkretnego orbitreka musisz wziąć pod uwagę:

 1. wielkość sprzętu i miejsce gdzie go ustawisz
 2. cenę orbitreka, ile możesz wydać na sprzęt?
 3. Twoje aspiracje powiązane z celem treningowym

1. Najważniejszą sprawą warunkującą zakup orbitreka jest tak naprawdę to - ile mamy miejsca na ustawienie urządzenia?  Jeśli jesteś lokatorem małej przestrzeni w bloku lub masz do dyspozycji niewiele miejsca w pokoju, powiedzmy ok. 120-140 cm na 50 cm, to nie myśl o dużej maszynie eliptycznej  (zajmuje min.170 cm).  Zdecyduj się na orbitrek z kołem zamachowym umieszczonym z tyłu! Są równie efektywne w działaniu co duże maszyny eliptyczne, ale zajmują mniej miejsca. Nieprawdą jest, że są to sprzęty tylko dla niskich użytkowników. Z naszych doświadczeń wynika, że:

 • Osoba o wzroście poniżej 165 cm może bezpiecznie ćwiczyć na orbitreku, który ma krok 36 -38 cm
 • Osoby od 160  do 180 cm wzrostu mogą komfortowo ćwiczyć na orbitreku z krokiem ok.40 cm
 • Osoby powyżej 180 cm powinny wybierać orbitrek z krokiem powyżej 40 cm

Jeśli natomiast masz dużo miejsca na sprzęt treningowy i szukasz najbardziej komfortowego orbitreka zdecyduj się na maszynę eliptyczną.  Kłamstwem jest, że urządzenia z kołem umieszczonym z przodu są tylko dla wysokich użytkowników i niskie osoby zrobią sobie krzywdę.  Nawet nastolatki  o  wzroście ok 150 cm mogą komfortowo trenować na nowoczesnej maszynie z przednim napędem. Ze względu na wydłużoną elipsę i ‘’płaski ruch’’ osoba o wzroście od 160 cm będzie się super czuła na sprzęcie z krokiem 46 jak i 50 cm.
Podsumowując:

 • Osoba od 160 do 180 cm będzie się dobrze czuła na każdym sprzęcie czy to orbitrek czy maszyna eliptyczna
 • Osoba od 180 cm zalecamy wybór maszyn eliptycznej

Wielkość sprzętu powiązana jest również z wagą osoby ćwiczącej.  Jeśli użytkownik waży do 100 kg może sobie pozwolić na prawie każdy sprzęt. Mniejszy wybór mają natomiast osoby z wagą pow. 100 kg. Dla nich na pewno lepsza, wytrzymalsza i stabilniejsza będzie maszyna eliptyczna, chociaż mamy też kilka sprawdzonych modeli z kołem z tyłu.

2.  Kolejną ważną kwestią wpływająca na wybór modelu jest cena. I tu pojawia się pytanie:  ile musi kosztować dobry orbitrek?  Właściwie to pytanie powinno brzmieć: na ile wyceniasz swoje zdrowie? Przecierz chcesz kupić sprzęt do ćwczeń w konkretnym celu: może chcesz schudnąć, poprawić kondycję lub samopoczucie. Powód jest nieważny, ale ważny jest fakt, że chcesz zadbać o swoją przyszłość! Nie będziemy owijać w bawełnę i od razu powiemy, że dobry, wytrzymały i bezpieczny trenażer eliptyczny musi kosztować! I tak:

 • poniżej 1500 zł nie kupimy bezpiecznego i dobrego sprzętu. Modele poniżej tej kwoty mają bardzo krótki krok (niebezpieczny!),słabą konstrukcję i w najbardziej newralgicznych punktach są pozbawione łożysk. Ktoś kto mówi, że łożyska są w orbitreku niepotrzebne, ten nigdy nie ćwiczył na takim sprzęcie, który po roku niezbyt intensywnych ćwiczeń jest po prostu „rozklekotany” i piszczący .
 • orbitreki ok 2-3 tyś. zł. to sprzęty do regularnego, ale niezbyt intensywnego treningu. W tej grupie znajdzie się kilka sprawdzonych propozycji, stabilnych konstrukcyjnie i wyposażonych w łożyska. Dzienny limit użytkowania dla tych sprzętów to 1 godz, ale koniecznie musimy dodać cały czas użytkowania, jeśli w domu znajdzie się więcej chętnych aby poćwiczyć.
 • w grupie eliptyków ok.4-5 tys.zł znajdziemy już bardzo porządne orbitreki na lata intensywnych treningów lub dobre, komfortowe maszyny eliptyczne do niezbyt intensywnych ćwiczeń.
 • jeśli możemy przeznaczyć na spprzęt ok 6 tys.zł. mamy już duży wybór w najnowocześniejszych i bardzo dopracowanych maszynach eliptycznych, komfortowych dla każdego, niezaleznie od wzrostu czy wagi i przeznaczonych do użytku domowego lub pólprofesjonalnego, 

W powyższym podziale cenowym bierzemy pod uwagę wyłącznie modele nowe. Nie oceniamy sprzętów używanych, które trudno jest kupującemu samodzielnie sprawdzić pod kątem autentycznej eksploatacji, bez fachowej i rzetelnej oceny serwisanta.

3. Ostatnią główną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę wybierając orbitrek jest ile będziemy ćwiczyć na sprzęcie?

 • Jeśli jesteś osobą początkującą w ćwiczeniach i masz jeden z najczęstszych celów treningowych tj. „chcę schudnąć” to znaczy, że potrzebujesz sprzętu z gwarancją domową. Sprzęty z taką gwarancją mogą być użytkowane do max.1 godz. dziennie. Musimy zsumować czas pozostałych domowników jeśli będą korzystać z orbitreka (np: 2 osoby będą korzystały z orbitreka dziennie po 30 min.)
 • Dla kilku osób ćwiczących (2-4) lepszy będzie sprzęt z gwarancją LC półprofesjonalną ponieważ ma przeznaczenie do 3 godz. pracy dziennie. Ten sprzęt jest też odpowiedni dla osób zaawansowanych w treningach.
 • Do mega intensywnych wyzwań i dla osób bardzo wymagających, najlepszy jest sprzęt treningowy z gwarancją FC komercyjną. To grupa sprzętów idealnych, gdzie użytkownik nie musi dokonywać wyborów związanych z jakością wykonania, długością kroku czy czasem trwania treningów. Maszyny z gwarancją profesjonalną to urządzenia tak skonstruowane, by były odpowiednie dla każdego niezależnie od wzrostu, wagi czy kondycji.

Znalezienie najlepszego orbitreka to wybór niełatwy, ale z naszym doświadczeniem i wiedzą okazuje się możliwy! 
Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą 663286363

***
Przeczytaj także (podobne wpisy):
Jak zacząć ćwiczyć?
Trening idealny dla początkujących
Co wybrać orbitrek czy maszynę eliptyczną?
Jak ćwiczyć na orbitreku?
Orbitrek magnetyczny czy maszyna eliptyczna ?
Trening w domu, czyli jakie urządzenie kupić?