Zaloguj się

Podaj swój login i hasło aby się zalogować

Nie mam konta
Zapomniałem hasło

Nowe konto w ABFitness

Dane do logowania
Dane kontaktowe
Dane adresowe
Dane firmowe
Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin sklepu www.abfitness.pl
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę AB TUNUNG w celu umożliwienia realizacji zakupów dokonywanych w sklepie internetowym www.abfitness.pl, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późn.zm). Administratorem Danych Osobowych jest firma AB TUNING Tomasz Bródka, z siedzibą w Knurowie 44-190 ul.E.Plater z nr.REGON 276711490. Oświadczam, że zostałem poinformowany/ poinformowana, iż podanie moich danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz, że przysługuje mi prawo do wglądu, korekty, usunięcia oraz kontroli swoich danych osobowych. Jestem świadomy/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych ze zbioru danych klientów sklepu www.abfitness.pl należącego do firmy AB TUNING.z równoczesnym zaprzestaniem ich przetwarzania. Informujemy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jego brak uniemożliwia złożenie zamówienia lub rejestrację konta. Klient posiada prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania, jak również możliwość zgłoszenia żądania ich usunięcia. Administratorem Danych Osobowych dla strony www.abfitness.pl jest AB TUNING Tomasz Bródka. Zachęcamy do zapoznania się z Polityką Prywatności

Przypomnij hasło

Dane do logowania
 

Witamy na naszym blogu

Trening w domu czyli jakie urządzenie do ćwiczeń kupić ?

Trening w domu czyli jakie urządzenie do ćwiczeń kupić ?

Jaki jest najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu?

Nasi klienci często zadają sobie to pytanie przed zakupem sprzętu treningowego do domu. Sprzęt ma być wytrzymały (bezawaryjny), wszechstronny - angażować podczas ćwiczeń jak największą ilość mięśni, no i najlepiej by był tani.
Przy założeniu, że klienci poszukują głównie urządzenia do treningu aerobowego, czyli takiego, w czasie którego spalasz dużo kalorii, redukujesz tkankę tłuszczową, poprawiasz wydolność organizmu oraz wzmacniasz mięśnie i stawy, najlepszym sprzętem do ćwiczeń będzie orbitrek lub maszyna eliptyczna.

Zarówno orbitrek jak i maszyna eliptyczna to rewelacyjne urządzenia fitness angażujące niemal wszystkie grupy mięśni. Co ważne, pozwalają na trenowanie górnych partii ciała, które są regularnie pomijane podczas ćwiczeń na innych urządzeniach cardio. Systematyczne ćwiczenia na tych urządzeniach pomagają wzmocnić i wymodelować mięśnie ud, łydek, pośladków, ramion, klatki piersiowej i pleców, co przekłada się na proporcjonalny i zdrowy wygląd trenującego, osiągany w krótszym czasie.

Orbitrek to najchętniej wybierane urządzenie do domu, zwłaszcza przez osoby, które nie mogą sobie pozwolić na duży profesjonalny sprzęt, głównie ze względu na ograniczone miejsce w mieszkaniu. Ile musimy zapłacić za dobry orbitrek ? Ceny orbitreków zaczynają się już od kilkuset złotych. Jednak doświadczenie nasze i klientów, którzy kupil tańsze modele, pozwala nam stwierdzić, że na takim sprzęcie nie jest możliwy długotrwały, bezpieczny trening. Tańsze sprzęty, przy regularnym treningu nie wytrzymują z reguły 2 lat i niestety skutecznie zniechęcają użytkowników do ćwiczeń. Wytrzymały orbitrek powinien być stabilny, z dużym kołem zamachowym i być wyposażony w łożyska jak model Housefit Motion 70 lub Reebok TX 1.0 idealny dla całej rodziny.

Osobom starszym lub po przebytych kontuzjach szczególnie polecamy maszyny eliptyczne, które mają duże koło zamachowe umieszczone z przodu. Trening na maszynie eliptycznej gwarantuje bardzo bezpieczny i naturalny ruch. Dzięki unikalnej płynności i eliptycznemu przebiegowi ruchów, trening na maszynie eliptycznej jest wyjątkowo łagodny dla stawów. Ruch jest wydłużony, bardziej w poziomie, sylwetka ćwiczącego nie unosi się w pionie a kolana nie są tak mocno uginane jak podczas pracy na orbitreku z tylnym kołem. Sprawdzone domowe trenażery eliptyczne to niezawodny Skylon 3 Kettler lub najchętniej wybierany sprzęt fitness poprzedniego sezonu 2014/15 Reebok Titanium TXF3.0 Sprzęty te są wyjątkowo wytrzymałe i dzięki unikalnej konstrukcji wytrzymują bardzo intensywny trening i duże obciążenie. Najnowszymi maszynami eliptycznymi dostępnymi na naszym rynku są rewelacyjne modele marki Spirit Fitness XE195 lub XE395 z unikalnym systemem dopasowania kąta nachylenia płóz, dostępnym do tej pory tylko w profesjonalnych sprzętach klubowych. Dzięki takim sprzętom, teraz każdy użytkownik może cieszyć się profesjonalnym treningiem w zaciszu domowym.

Pamiętajmy, że sprzęt do ćwiczeń ma nam bezpiecznie służyć przez lata,. To inwestycja w  nasze zdrowie, dlatego warto wybrać najlepsze, sprawdzone modele.

***

Zobacz też (podobne wpisy):
Jak zacząć ćwiczyć?
Kupujemy orbitrek.
Trening idealny dla początkujących
Co wybrać orbitrek czy maszynę eliptyczną?
Jak ćwiczyć na orbitreku?
Orbitrek magnetyczny czy maszyna eliptyczna ?